DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW I ICH RODZICÓW

W dniu 08 lutego 2023r. r. po raz kolejny podczas dnia otwartego gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Te cykliczne spotkania mają na celu oswojenie dzieci ze szkołą, pokazanie, że nauka może być świetną zabawą i ciekawą przygodą. Dzień otwarty służy także rozwianiu obaw rodziców, którzy na pewno bardzo przeżywają ten nowy etap w życiu swoich pociech. Przy wejściu do szkoły  uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego przebrani za barwne postacie z bajek informowali przybyłych gości o przebiegu zwiedzania szkoły. Gościliśmy kilkudziesięciu przyszłych pierwszoklasistów wraz z opiekunami, którzy ochoczo przybyli, by poznać nas i naszą szkołę. Program dnia otwartego gwarantował rodzicom możliwość rozmowy z dyrektorem, nauczycielami i  pedagogiem szkolnym oraz  zwiedzenia całej szkoły podczas której mogli pooglądać wystawy i ekspozycje prac naszych uczniów, zapoznać się osiągnięciami sportowymi naszych wychowanków w postaci zdobytych licznych pucharów, medali i dyplomów, mogli także obejrzeć kolekcję zdjęć z uroczystości szkolnych. Następnie goście zwiedzali poszczególne sale i uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach. Dzięki temu zrozumieli, że szkoła to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa. Dla naszych ,,małych gości” czekało wiele atrakcji i niespodzianek pod hasłem ,,WITAJCIE W NASZEJ JEDYNKOWEJ BAJCE”.

Ten dzień był wspaniałą okazją na naukowe eksperymenty i doświadczenia. Młodzi odkrywcy podejmowali twórcze i kreatywne aktywności plastyczne takie jak: rysowanie portretu, tworzenie i ozdabianie gniotka oraz wykonanie przestrzennego bałwanka. Młodzi artyści swoimi dziełami ozdabiali korytarz na II piętrze. Przyszli uczniowie wprowadzeni zostali także w muzyczny świat ,,Roztańczonej klasy”, gdzie mieli możliwość zabawy przy muzyce i  poznania kroków różnych tańców. Dla naszych sześciolatków odbyły się także gry i zabawy ruchowe prowadzone przez wychowawców świetlicy i nauczyciela wychowania fizycznego. Duże zainteresowanie wzbudziło ,,Malowanie twarzy i Fotobudka”. Zajęcia w gabinecie przyrodniczym o tematyce ,,Szkiełko i oko” to była przygoda, niesamowite wrażenia, szeroko otwarte ze zdziwienia buzie i oczy przyszłych pierwszoklasistów. Następnie dzieci zwiedziły  bibliotekę szkolną, gdzie przeniosły się w ,,Zaczarowany świat bajek i baśni”. W dalszej kolejności przyszli pierwszoklasiści oraz ich rodzice obejrzeli pracownię językową.  Była to chwila wytchnienia dla wszystkich i czas na popołudniową herbatkę – five o’clock tea – słynny zwyczaj Brytyjczyków. Kolejnym miejscem na trasie zwiedzania była sala informatyczna. Tam czekała na pierwszoklasistów wspaniała niespodzianka – Dash, super robot edukacyjny, który poprzez zabawę wprowadza w świat języka przyszłości – PROGRAMOWANIA. Dzięki licznym sensorom reaguje na głos, porusza się i wydaje dźwięki. Dzieci sterowały robotami za pomocą tabletów oraz programowały zajączka w programie rabbit go right na monitorze interaktywnym. Ta praca wymagała skupienia i koncentracji, a przyszli uczniowie poradzili sobie wspaniale. Następnie dzieci powędrowały do pracowni edukacji wczesnoszkolnej. Tam miały okazję rozwiązać różne zadania i ,,pobawić się” tablicą interaktywną, gdzie została uruchomiona mata online. Przy stolikach dzieci kolorowały zakodowane obrazki oraz układały kolorowe kubki według podanego kodu. Praca z tablicą interaktywną sprawiła dzieciom niesamowitą frajdę. W kolejnej sali informatycznej dzieci miały możliwość obejrzenia drukarki 3D podczas pracy oraz korzystały z okularów VR  do wirtualnej rzeczywistości. Kolejna sala i kolejne  zajęcia przeznaczone były dla wszystkich, którzy chcą poznać bliżej szachy –zwiększające aktywność umysłu oraz rozwijające intelekt. Ta ,,królewską gra”,   ucząca logicznego i krytycznego myślenia, podejmowania decyzji, koncentracji oraz zasad uczciwego współzawodnictwa cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

Uśmiechnięte buzie naszych małych gości świadczyły o tym, że ich wędrówka po szkole i uczestnictwo w zajęciach sprawiło im wiele satysfakcji i zadowolenia. Na zakończenie „szkolnej podróży” każde dziecko otrzymało popcorn i balon z logo szkoły.

Kochani  Przyszli  Pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!

A.O.