Piękno ukryte w słowach – szkolny konkurs recytatorski kl. 7-8

W dniu 8 lutego br. odbyły się eliminacje szkolne „XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. VII-VIII” pod hasłem „Świat wartości”. Wzięło w nich udział sześć uczennic. Trudną sztukę deklamacji oceniało zaś jury konkursowe w składzie: pani Jadwiga Gruszka i pan Marcin Lewandowski. Recytacje były na bardzo wysokim poziomie. Wybór najlepszej, co oczywiste, nie był łatwy. Ostatecznie przyznano następujące miejsca: 1. – zajęła Halina Mamos z kl. 8d (opiekun artystyczny: p. Agnieszka Szwabowicz), 2. – Victoria Grzybowska z kl. 8c (opiekun: p. Bożena Giżycka), a 3. – Julia Jackiewicz z kl. 8d (opiekun: p. Agnieszka Szwabowicz). W dobie cyfrowych technologii sztuka recytacji nie cieszy się już dużą popularnością wśród młodego pokolenia, tym bardziej warto docenić ogromne zaangażowanie i pasję uczestniczek szkolnych zmagań. Cieszy nas również fakt, że nasze recytatorki miały odwagę zaprezentować swoje artystyczne umiejętności przed publicznością, nie rezygnują z doskonalenia się oraz chętnie uczestniczą w tego typu konkursach. Gratulujemy wszystkim naszym uczennicom! Natomiast za Halinę trzymamy kciuki podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 7 marca w Smolniku. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była pani Jolanta Dziędzioła – nauczycielka języka polskiego. 

MLe