II miejsce siatkarek lubańskiej Jedynki i awans do finału strefy jeleniogórskiej!

Dnia 2 lutego (czwartek) byliśmy gospodarzami półfinału strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). W zawodach udział wzięły cztery drużyny: Szkoła Podstawowa w Sulikowie, Szkoła Podstawowa w Osiecznicy, Szkoła Podstawowa w Krzeszowie oraz gospodarz, czyli Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu. Organizatorzy ustalili system rozgrywek: „każdy z każdym”, mecze rozgrywane do dwóch wygranych setów, sety do 21 punktów i w razie potrzeby tie-break do 15 punktów. Po bardzo ciekawych oraz emocjonujących spotkaniach, wyłoniła się kolejność końcowa turnieju: I miejsce – SP Osiecznica, II miejsce – SP nr 1 Lubań, III miejsce – SP Krzeszów, IV miejsce – SP Sulików. Do finału strefy jeleniogórskiej zakwalifikowały się tylko dwie czołowe drużyny, w tym nasza placówka.

Brawo, dziewczęta! Gratulujemy wyniku i życzymy sukcesów w finale strefy jeleniogórskiej!

Skład drużyny: Emilia Okraszewska, Maja Białkowska, Aleksandra Szełgiejko, Lena Tumiłowicz, Viktoria Grzybowska, Dorota Oleksy, Halina Mamos, Maja Ociesa.

Opiekunem zespołu był pan Mariusz Król – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe