BEZPIECZNE  FERIE

Wszyscy z niecierpliwością czekają na zbliżające się ferie zimowe. Czas beztroski i odpoczynku od szkolnych obowiązków nie zwalnia jednak z przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać, aby ten wesoły czas  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły, dzieci z grup świetlicowych pod kierunkiem pani Aleksandry Janik, Agaty Gaździckiej, Magdaleny Rębisz i Anny Szatkowskiej przygotowały apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”,
 który odbył się 8 lutego 2023r. w pięknie udekorowanej klasie.

 Przedstawienie skierowane zostało do uczniów klas młodszych, tj. I – III, a jego głównym celem było utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Podczas występu młodzi artyści zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Przekazali również wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Nie zabrakło także piosenek o tematyce zimowej. Publiczność gromkimi  brawami nagrodziła występ młodych artystów, a co najważniejsze – obiecała przestrzegać wszystkich wysłuchanych zasad.

Wszystkim uczniom życzymy aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii.

A.O.