W 38 minut o porach roku, Słońcu i Ziemi. Edukacyjny film „Magiczny globus” w lubańskiej Jedynce

W dniach 30-31 stycznia, w sali gimnastycznej naszej szkoły, uczniowie z kl. I-VIII uczestniczyli w pokazach niezwykłego filmu pt. „Magiczny globus”. Jest to pełnometrażowa i animowana fabuła, wyprodukowana w technologii fulldome 8K, przeznaczona na ekrany sferyczne i dedykowana dzieciom. Zawiera też: wartość edukacyjną, piękną muzykę oryginalną, angażującą historię czy wspaniałą grafikę. Film opowiada o porach roku, Słońcu, Ziemi oraz Mii (głównej bohaterce). Losy dziewczynki, która przyjechała na letnie wakacje do dziadka i wujka, oraz tematyka poruszona w animacji, zainteresowały nasze dzieci – swoją jasną strukturą, podzieloną na łatwo przyswajalne fragmenty. Dzięki temu, można było w łatwy sposób usystematyzować posiadaną wiedzę, a także dowiedzieć się nowych informacji. Natomiast wspaniały wygląd filmu to zasługa artystów zaangażowanych wcześniej w produkcje wielokrotnie nagradzanych filmów planetarnych, takich jak: „Na skrzydłach marzeń”, „Halo Ziemia” i „Explore”.

Podobnie jak twórcy animowanej fabuły, wierzymy w edukacyjną moc opowieści, dlatego warto poszerzać swoją wiedzę w każdy możliwy sposób – nie tylko podręcznikowo…

MLe