Jesteśmy mistrzami powiatu w tenisie stołowym!

Dnia 31 stycznia br.,  w Szkole Podstawowej w Kościelniku, odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym chłopców (kl. IV-VI szkół podstawowych).  Do zawodów zgłosiło się pięć placówek: Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie Zdroju, Szkoła Podstawowa nr 2 w Świeradowie Zdroju, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu i gospodarz – Szkoła Podstawowa w Kościelniku. Mecze rozgrywane były systemem najbardziej sprawiedliwym, czyli „każdy z każdym”. Nasi chłopcy nie dali szans pozostałym zespołom. Wygrali wszystkie mecze i zajęli zaszczytne I miejsce.  Trzeba nadmienić, że reprezentanci lubańskiej Jedynki – Konrad Orlik i Filip Głowacki są z czwartej i piątej klasy, więc jeszcze w przyszłym roku mogą reprezentować naszą szkołę w kolejnej edycji Igrzysk Dzieci.

Konrad i Filip zakwalifikowali się do następnego etapu – finału strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się na początku marca w Pisarzowicach koło Kamiennej Góry.

Kolejność końcowa zawodów: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kościelniku, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Świeradowie Zdroju, IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie Zdroju oraz V miejsce – Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach.

Gratulujemy i życzy powodzenia w kolejnych zawodach! Już dziś trzymamy kciuki za Was!

Opiekunem drużyny był pan Mariusz Król – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe