Sukces językowy ucznia lubańskiej Jedynki w konkursie PCE!

Znamy już rozstrzygnięcia „XI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego klas 7-8 Szkół Podstawowych”. Uczestnikami tegorocznych, trzystopniowych zmagań byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych i powiatowych, które zrealizowano w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy Zespole PCE w Lubaniu. Ósmoklasista lubańskiej „Jedynki” – Jakub Kmieć znalazł się w gronie tych, którzy zdobyli zaszczytny tytuł Laureata. Uczeń przygotowany przez panią Sylwię Matusiak – nauczycielkę języka angielskiego, wykazał się imponującą wiedzą językową. Ostatecznie zdobył 2. miejsce w finale, uzyskując tytuł Laureata konkursu powiatowego. 

Warto też dodać, że Jakub Kmieć (kl. 8b) po tym, jak okazał się najlepszy – podczas eliminacji pisemnych – w naszej szkole, 11 stycznia br. w siedzibie PCE wziął udział w etapie powiatowym. Tam znalazł się wśród pięciorga osób, które przeszły do finału konkursu. Jego ostatnia część (tylko w formie ustnej) odbyła się zaś 18 stycznia w SP nr 1 w Olszynie i tam nasz uczeń kolejny raz pokazał klasę w znajomości języka angielskiego.    

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku, życzymy dalszych sukcesów i rozwijania zainteresowań językowych.

MLe