SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III ,,Świat wartości”

Szacunek jest początkiem cnót, a mądrość ich warunkiem.

André Comte-Sponville

Świat wartości to tematyka tegorocznego konkursu recytatorskiego, który odbył się w naszej szkole 23 stycznia 2023 r. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 17 uczestników z klas I-III, a organizacją zajęła się pani Anna Szparak. Celem konkursu było popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej, promowanie talentów  recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i  rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Zmagania artystyczne wymagały od młodych artystów – uczestników konkursu – odpowiedniego doboru repertuaru, bezbłędnego opanowania tekstu, ciekawej i oryginalnej interpretacji prezentowanego utworu oraz poprawnej dykcji.

Wybór najlepszej trójki był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: pani Jadwiga Gruszka i pan Marcin Lewandowski.

Oto wyniki:

I miejsce  Eryk  Łyp z klasy IIIc

II miejsce  Antoni Bereziuk z klasy Ib

III miejsce  Weronika Łyp z klasy Ib

Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymały Aleksandra Wawrzyniak z klasy IIIa oraz Gabriela Podkowicz z klasy IIIc.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji, a Erykowi życzymy dalszych sukcesów podczas eliminacji powiatowych.

A.O.