Recytowali, aż  miło! Konkurs recytatorski kl. 4-6 rozstrzygnięty!

Recytacja jest wartością samą w sobie, gdyż kształtuje pozytywne uczucia do języka i rozbudza zainteresowanie kulturą. Z pewnością wiedzą o tym wszyscy ci, dla których sztuka deklamacji jest nieodzownym elementem występów artystycznych. W dniu 25 stycznia br. uczniowie klas 4-6 wzięli udział w eliminacjach szkolnych „XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego”. Wydarzenie było prawdziwym świętem artystycznym dla tych, którzy nieustannie podnoszą poziom kultury słowa oraz przywracają należyte miejsce klasyce poezji. W tym roku deklamowanym tekstom towarzyszyło hasło „Świat wartości”. W konkursie, prowadzonym przez panie: Iwonę Smolińską i Jolantę Dziędziołę, wzięło udział siedemnaścioro uczniów. Recytatorzy słowami poetów prezentowali idee wartości oraz wszystko to, co się z nimi wiąże. Konkurs był doskonałą okazją do tego, by uczniowie sprawdzili swoje artystyczne umiejętności przed audytorium szkolnym i zaprezentowali właściwy przekaz wybranego tekstu poetyckiego. Mamy nadzieję, że sam udział w konkursie dał dzieciom wiele satysfakcji i pozwolił na zdobycie nowych doświadczeń oraz skonfrontowanie zdolności z innymi rówieśnikami. Warto docenić ogromne zaangażowanie i pasję wszystkich młodych recytatorów, których oceniało szkolne jury w składzie: p. Jadwiga Gruszka, p. Agnieszka Szwabowicz oraz p. Marcin Lewandowski. Ostatecznie przyznano następujące miejsca:  tytuł laureatki uzyskała uczennica klasy 6a – Aurelia Łyp (opiekun artystyczny: p. Jolanta Dziędzioła), natomiast 2. miejsce zdobyła uczennica klasy 4b – Carmen Szuba, a 3. – Hanna Makowiecka z klasy 5a (opiekun: p. Iwona Smolińska). Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za Aurelię trzymamy kciuki podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 8 lutego w Olszynie. 

I.S.