„Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. Dziewczęta z SP1 – trzecią drużyną w turnieju koszykówki

Niestety, stare porzekadło swoje, a życie – w tym wypadku nieprzewidywalne zawody sportowe – swoje. Ale od początku… Dnia 16 stycznia br., w SP nr 5 w Zgorzelcu, odbył się półfinał strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). W turnieju rywalizowały trzy drużyny, które są mistrzyniami poszczególnych powiatów: zgorzeleckiego (SP nr 5 w Zgorzelcu – gospodarz), lubańskiego (SP nr 1 w Lubaniu) oraz bolesławieckiego (SP nr 4 w Bolesławcu). Zawody rozegrano – tradycyjnie – systemem każdy z każdym. Stawką było końcowe zwycięstwo oraz awans dwóch najlepszych zespołów szkolnych do kolejnego etapu, tj. finału strefy jeleniogórskiej, który zaplanowano pod koniec stycznia br. Rywalizacja była zacięta. Najpierw SP 5 ze Zgorzelca pokonała nasze dziewczęta, by odnieść kolejne zwycięstwo nad reprezentacją SP 4 z Bolesławca. Obie drużyny musiały przełknąć gorycz porażki, gdyż gospodarz zawodów był ewidentnie poza zasięgiem startujących ekip i wywalczył zasłużone I miejsce. Następnie zespół lubańskiej Jedynki spotkał się z rówieśniczkami z Bolesławca. Ostatni mecz rozgrywek miał zatem zdecydować, który z teamów zajmie II miejsce oraz uzyska prawo gry w turnieju finałowym. Spotkanie obfitowało w zwroty akcji. Gra toczyła się kosz za kosz. Pod koniec meczu przewagę zdobyły zawodniczki z SP 4 i to one odniosły zwycięstwo 20:15, zajmując II miejsce. Naszym dziewczętom zaś przypadło finalnie III miejsce – pomimo porażki i braku awansu, są na podium. I to się też liczy!

Dziękujemy Wam za walkę oraz godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz. Dla nas jesteście najlepsze! 

Skład drużyny: Maja Białkowska, Victoria Grzybowska, Halina Mamos, Maja Ociesa, Dorota Oleksy, Laura Rzepa, Julia Tomkiewicz, Lena Tumiłowicz, Vanessa Wołoszyn, Maja Woszczyk.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe