Dzień Babci i dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Tak wiele im zawdzięczamy, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk- na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dnia 18 stycznia 2023r.odbyła się ta wspaniała impreza. Pani dyrektor przywitała przybyłych wspaniałych gości oraz złożyła serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny, przygotowany przez panie: Joannę Czerwiec, Elżbietę Chilińską i Idę Chwirot. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych artystycznych formach. Młodzi artyści z klasy Ia, Ib i Ic poprzez wiersze, piosenkę i taniec, wyrażali kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia miłości. Z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Młodzi artyści zaprezentowali również swoje umiejętności grając na gitarze, flecie poprzecznym oraz skrzypcach.

Po części artystycznej Babcie i Dziadkowie brali udział w potyczkach sportowych wraz ze swoimi wnukami.
Bardzo aktywnie uczestniczyli w różnych grach i zabawach ruchowych. Dzięki temu mogli przenieść się do czasów dzieciństwa i swoich szkolnych lat. Ta część, prowadzona pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego – pana Piotra Barańskiego, wywołała na wielu twarzach radość oraz pokazała, jak ważne są chwile spędzone z bliskimi osobami. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Na zakończenie tego niecodziennego spotkania Goście mieli za zadanie odnaleźć na wystawie swój portret.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. 

Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

A.O.

Agnieszka Boryczka