Międzypokoleniowe spotkania w bibliotece SP1

20 stycznia br., od 9.00 do 11.00 (z przerwą 10-minutową), w bibliotece szkolnej zrealizowany został projekt pod hasłem „Międzypokoleniowe spotkania”. Skierowany był — przede wszystkim – do piątoklasistów. Honorowymi gośćmi tego dnia były babcie naszych uczniów z klasy Vc – panie Mieczysława Rajter oraz Cecylia Kaźmierczak. Celem głównym projektu była integracja wnucząt i ich niezwykłych babć. Przy okazji obie panie pokazały oraz udowodniły młodemu pokoleniu, że warto walczyć o swoje marzenia, a także rozwijać drzemiące pasje i talenty w każdym wieku. Bohaterki tego dnia stworzyły też okazję do przeżywania literatury pięknej, jakim są bajki: I. Krasickiego, A. Fredry i A. Mickiewicza. Biblioteka lubańskiej Jedynki pokazała po raz kolejny, jak inaczej edukować naszą młodzież – że nie tylko lekcje w klasie z nauczycielem. Ponadto uczniowie przekonali się, że osoba babci jest „instytucją” ponadczasową i nie da się jej nikim, ani niczym zastąpić.

Opiekunami szkolnej biblioteki są panie: Agnieszka Chorosza i Halina Rudak.

MLe