Szkolni Laureaci Dolnośląskich Konkursów „zDolny Ślązak”

W październiku 2022 r. uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w pierwszym, szkolnym, etapie „zDolnego Ślązaka” 2022/2023. Te konkursy przedmiotowe dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych na trwałe wpisały się w kalendarz edukacyjny całego naszego województwa. Ich organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty, a realizowane są one w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Za nami eliminacje szkolne, w których uczniowie zmagali się z wiedzą z różnych przedmiotów. Znamy już tych, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się w II i III tygodniu stycznia 2023 r.: 

A. Ambroziak (kl. 8a), W. Biesiada (kl. 8c), M. Przekop (kl. 8a) – język polski

J. Kmieć (kl. 8b) – język angielski

A. Garczyk (kl. 8b), A. Mizgier (kl. 6a) – język niemiecki

W. Biesiada (kl. 8c), V. Grzybowska (kl. 8c), M. Junik (kl. 6c), I. Kownacki (kl. 8d) – matematyka

O. Miłowska (kl. 8d) – fizyka

M. Przekop (kl. 8a) – historia

Liczymy na to, że nasi podopieczni osiągną dobre wyniki w kolejnych etapach, czego im oczywiście życzymy i mocno trzymamy kciuki. Powodzenia!

Koordynatorem szkolnym konkursów jest pani: Agnieszka Szwabowicz – nauczycielka języka polskiego.

A.Sz., MLe