Etapy szkolne konkursów językowych PCE (edycja 2022/2023)

Corocznie, pod koniec I semestru i kalendarzowego roku, nadchodzi czas konkursów dla szkół podstawowych naszego rejonu, organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lubaniu, w których uczniowie SP1 bardzo chętnie uczestniczą. Za nami już dwa z nich, a konkretnie etapy szkolne konkursów językowych, które odbyły się w grudniu 2022 r. Najpierw w lubańskiej Jedynce miały miejsce eliminacje do „XI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego kl. VII-VIII”. Wzięło w nich udział ogółem 13 uczniów. Laureatami zostali: 1. miejsce – Jakub Kmieć (kl. 8b), 2. miejsce – Vanessa Wołoszyn (kl. 7a), 3. miejsce – Borys Tarasiewicz (kl. 8d) i Michał Wyszyński (kl. 8c). Do kolejnego, drugiego, etapu zakwalifikował się tylko zwycięzca, tj. Jakub Kmieć. Następnie odbyły się eliminacje szkolne do „XVI Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego kl. VII-VIII”. Uczestniczyło w nich 4 uczniów z kl. 8a i b. Wygrał je Aleksander Garczyk z kl. 8b, który będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności obu zwycięzcom i życzymy powodzenia – już niebawem – w etapach powiatowych obu konkursów językowych.

Organizatorami szkolnych eliminacji były panie: Sylwia Matusiak – nauczyciel języka angielskiego oraz Agnieszka Janicka – nauczyciel języka niemieckiego.

MLe