„Doczekał się więc świat. Nadeszła ta noc…” – przedstawienie bożonarodzeniowe 

Za nami „Jasełka Bożonarodzeniowe”, które odbyły się 21 grudnia na sali gimnastycznej SP1 – przepięknie przystrojonej na tę specjalną okazję. Widowisko zostało przygotowane przez uczniów dla ich koleżanek i kolegów, przy pomocy nauczycieli. Aktorami – oczywiście – była nasza młodzież z kl. IV-VIII. Przedstawienie to opowiadało o trudnych losach Maryi i Józefa w tę wyjątkową oraz szczególną noc. Poza nimi na scenie pojawili się też: mali tancerze z kl. Ic, pasterze, aniołowie, trzej mędrcy ze Wschodu, dwa czorty, król Herod czy 11-osobowy żeński chór. Szkolny spektakl odbył się w świątecznej scenografii, okraszony pięknym śpiewem kilku kolęd, pastorałek oraz pieśni, a także grą na flecie poprzecznym. To blisko godzinne przedstawienie było grane trzy razy: najpierw dla dzieci z kl. I-III, następnie dla kl. IV-VI, a na koniec, już późnym południem, dla rodziców i uczniów kl. VII-VIII. Za każdym razem młodzi aktorzy otrzymywali gromkie brawa na stojąco od zgromadzonej w sali publiczności. Warto również wspomnieć, że jasełka uraczyły nas swoim wyjątkowym charakterem, niezapomnianymi wrażeniami oraz cudowną grą naszej młodzieży. Natomiast tekst jasełek był niezwykle interesujący, współczesny oraz doprawiony szczyptą dobrego humoru. Po zakończeniu niezwykłego widowiska pani wicedyrektor Agnieszka Stępak-Cybulska złożyła wszystkim obecnym świąteczno-noworoczne życzenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to niezwykłe przedsięwzięcie. Pokazało ono, że warto robić niesamowite rzeczy dla innych – tak, jak w tym przypadku. Wielkie brawa dla Was! Należy też wspomnieć, że przedstawienie było transmitowane online na fanpejdżu naszej szkoły. Gdyby ktoś z Państwa miał chęć ponownie je obejrzeć lub „przeżyć” dopiero po raz pierwszy, to jest nadal taka możliwość. Emocje gwarantowane. Zapraszamy, aby się o tym przekonać na własne oczy!  

Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie niezwykłego wydarzenia były panie: Jolanta Dziędzioła (reżyser i opieka merytoryczna), Joanna Czerwiec (taniec), Emilia Pol-Bereziuk (oprawa muzyczna) oraz Beata Kazan (scenariusz, scenografia i dekoracje).

MLe