Z kolędą na ustach – udział SP1 w konkursie kolęd i pastorałek

Dnia 21 grudnia 2022 r. w sali lustrzanej MDK w Lubaniu miał miejsce tradycyjny konkurs muzyczny pn. „Kolędowanie w Lubaniu”. Było to niesamowicie klimatyczne wydarzenie w naszym regionie. Udział w konkursie polegał bowiem na samodzielnym wykonaniu kolędy, pieśni lub pastorałki w języku polskim a capella, w towarzystwie jednego instrumentu lub podkładu muzycznego przygotowanego we własnym zakresie. Jego odbiorcami byli zaś uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych na terenie miasta Lubań, a także – tym razem – przedstawiciele szkół podstawowych z Olszyny. W koncercie finałowym konkursu – w wyniku szkolnych eliminacji – wzięły udział trzy uczennice lubańskiej Jedynki, które w I kategorii wiekowej (kl. IV-VI) zajęły następujące miejsca: 1. Carmen Szuba (kl. 4b) – pastorałka „Był pastuszek bosy”, 2. ex aequo Anita Rybak (kl. 6b) – pastorałka „Mario, czy Ty wiesz” i Julia Janicka (kl. 5a) – pastorałka „Świeć gwiazdeczko, świeć”. Należy dodać, iż podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Lubaniu (22 grudnia 2022 r.) wszystkim laureatom wręczono nagrody i odbyły się ich występy na scenie dla lokalnej publiczności. Cieszy fakt, iż wśród nagrodzonych były nasze reprezentantki, które w artystycznej rywalizacji pokazały prawdziwe piękno muzyki, wyzwalając niezapomniane emocje wśród słuchaczy. Gratulujemy niezwykłych występów i ogromnych sukcesów. 

Osobą przygotowującą do konkursu oraz opiekunem naszych uczennic była pani Emilia Pol-Bereziuk – nauczyciel muzyki.

MLe