Najlepsi w matematycznych pojedynkach – mamy finalistkę konkursu matematycznego KOMA!

Po raz kolejny w lubańskiej „Jedynce” odbył się szkolny etap „Konkursu Matematycznego KOMA” organizowanego przez Fundację Matematyków Wrocławskich i Uniwersytet Wrocławski. Uczestnicy konkursu w przeddzień konkursu musieli wysłuchać wykładu poprowadzonego przez p. Daniela Kucharczyka (nauczyciela matematyki) z materiałów przygotowanych przez pracowników Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Na drugi dzień rozwiązywali zadania związane z przedstawionym zagadnieniem. I właśnie to jest ciekawe, bowiem przez to konkurs ma niespotykaną formę. Okazuje się, że nie bazuje na wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jego odbiorcami są nie tylko najlepsi matematycy, ale też wszyscy uczniowie o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi (zwłaszcza dla młodszych uczniów) sensowne robienie notatek czy właściwe posługiwanie się nimi podczas szeregu zadań. Warto zaznaczyć, że konkurs na etapie szkolnym, jak również podczas finału, obejmuje kilka części, tj. najpierw godzinny wykład na dany temat, następnie zadania związane z przedstawionym wcześniej materiałem. Niezmiernie cieszy fakt, że do finału zakwalifikowała się nasza ósmoklasistka Olga Miłowska z klasy 8D, która pojechała 10.12 do Wrocławia na finał zdobywając tytuł finalistki konkursu.
Nauczyciele odpowiedzialni za konkurs to nasi szkolni matematycy: pani Agnieszka Patron – przygotowująca finalistkę oraz pan Daniel Kucharczyk – organizator szkolnych eliminacji. Gratulujemy sukcesu!

D.R.K.