Wysokie miejsce SP1 w dolnośląskim turnieju szachowym!

W dniu 14.12.2022 r., w hali widowiskowo-sportowej RCS w Lubinie, odbyły się finały wojewódzkie w szachach w kategoriach: Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Dolnośląskie mistrzostwa zostały rozegrany w systemie „szwajcarskim” – czyli 7 rund o tempie gry: 10 minut + 3 sekundy na posunięcie dla zawodnika. Były to zawody drużynowe (czteroosobowe), w których reprezentacje szkolne składały się z: 1 dziewczynki i 3 chłopców z jednej placówki oświatowej. W turnieju udział wziął także team z lubańskiej Jedynki, który w listopadzie wywalczył tytuł Mistrzów Powiatu, właśnie w ramach Igrzysk Dzieci (kl. IV-VI). Dlatego jest nam miło poinformować, że po rozegraniu wszystkich partii i podliczeniu punktów, zajęliśmy ostatecznie bardzo dobre – 8. miejsce na 23 startujące szkoły. Warto dodać, że poziom rozgrywek był wysoki, a wszystkie pojedynki na szachownicy –

niezwykle zacięte. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na planszy!

Dodatkowo szczególne podziękowania składamy dla: Rady Rodziców za umożliwienie wyjazdu naszej reprezentacji na zawody do Lubinia oraz pana Wiesława Jończyka (absolwenta SP1, a także kiedyś czołowego szachisty w Polsce), który pieczołowicie przygotowywał uczniów do turnieju. Ponadto cieszy nas opinia jednego z rodziców, który napisał – „Fajnie, że szkoła pozwala i wspiera uczestnictwo w takich zawodach”.

Skład zespołu: Alan Mizgier (klasy 6a), Oskar Usyk (kl. 5b), Hubert Kadej (kl. 6c), Jowita Gnaś (kl. 5c) oraz rezerwowy – Tobiasz Żbikowski (kl. 5a).

Opiekunem drużyny był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun szkolnego koła szachowego.

MLe