Mamy to! 2., 3. oraz 4. miejsce w konkursie „Drugie życie odpadów, czyli co to jest recykling”! 

Nasze sukcesy odnieśliśmy w powiatowym konkursie wiedzy z ochrony środowiska (edycja VI) pt. „Drugie życie odpadów, czyli co to jest recykling”. Organizatorem quizu było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej Oddział MiPBP w Lubaniu. Do rywalizacji o tytuły i nagrody przystąpiło w łącznie 17 drużyn z 9 placówek z terenu powiatu lubańskiego: SP nr 1 w Lubaniu, SP nr 2 w Lubaniu, SP nr 4 w Lubaniu, ZS-P w Kościelniku, SP nr 1 MZS w Świeradowie Zdroju, SP w Zarębie, SP w Smolniku, ZSZiO im. KZL w Lubaniu oraz ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI, szkoły podstawowe kl. VII-VII i szkoły ponadpodstawowe. Zadania eliminacyjne były w formie: teoretycznej (testu) oraz praktycznej. O końcowym wyniku decydowała ocena (suma punktów) każdej drużyny uzyskana za zadania z obu części. 

Miło nam poinformować, że w pierwszej kategorii, czyli kl. I-III szkół podstawowych, II miejsce zajęła reprezentacja SP nr 1 w składzie: Paulina Kuświk (kl. 3b), Kaja Zakrzewska (kl. 3c), Aleksandra Wawrzyniak (kl. 3a). W drugiej kategorii, tj. kl. IV-VI szkół podstawowych, III miejsce przypadło również zespołowi lubańskiej Jedynki w składzie: Hanna Pasiak, Julia Olszewska, Oskar Usyk (wszyscy troje są z kl. 5b). Natomiast w trzeciej kategorii, tzn. kl. VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, IV miejsce – tuż za podium – uzyskała drużyna z SP nr 1 w składzie: Martyna Przekop, Bartłomiej Górski, Paweł Łuczak (wszyscy troje są z kl. 8a). Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zajęcia wysokich miejsc! 

Nauczycielami przygotowującymi do konkursu były panie: Anna Szparak, Beata Siodłak, Joanna Żmijska (zespół z kl. III), Izabela Bieza-Waśniewska (drużyna z kl. V) oraz Małgorzata Hołod (team z kl. VIII).  

MLe