Wyjście klas I-III do kina „Wawel”

Dnia 6 grudnia 2022r.  uczniowie klas I-III naszej szkoły w ramach Interdyscyplinarnego Programu
 Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła” obejrzeli w kinie ,,Wawel” film –  magiczną historię w przepięknej oprawie pt. ,,Królowa Śniegu”.

Współtwórca „Shreka”, „Pięknej i Bestii”, „Toy Story” i „Dawno temu w trawie”, Robert Lence, zaprasza na kolejne spotkanie z bohaterami przebojowej serii filmów animowanych, opartych na najpiękniejszej baśni Hansa Christiana Andersena. Kontynuacja cyklu „Królowa śniegu” ma w sobie wszystko, co stanowiło o sukcesie poprzedniczek. Wartką akcję, humor, mądry scenariusz i galerię wyjątkowych postaci, w których towarzystwie po prostu nie można się nudzić. W świecie rządzonym przez czary, Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Choć fakt ten stale komplikuje jej życie, bohaterka nie poddaje się i dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami. Niestety, pewnego dnia rodzice dziewczynki oraz jej brat – Kai zostają porwani przez Króla Haralda. Okrutny władca i wielki wróg wszystkiego, co magiczne, zsyła najbliższych Gerdy do Krainy Luster – ponurego miejsca, w którym nie działają żadne czary. Żeby ocalić rodziców i brata, dziewczynka będzie musiała zdobyć pewien legendarny przedmiot. Nieoczekiwanie, jedyną osobą mogącą pomóc Gerdzie w niebezpiecznej misji staje się jej odwieczna rywalka – oziębła i tajemnicza Królowa Śniegu.

To piękna opowieść o miłości, poświęceniu i o tym, że nawet największy wróg może stać się naszym przyjacielem. Tytułowa Królowa Śniegu jest symbolem tego, że każdemu powinno dać się drugą szansę.

A.O.