Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole!

„Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,
już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.
Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie
po łąkach, po polach, po szerokim lesie.”

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Lubią te przygotowania. Mimo że zajmują im wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia. Wszystkie dzieci tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami. Wręczając prezenty, nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze św. Mikołajem. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy właśnie w tym dniu byli pomocnikami Świętego Mikołaja, rozdali wszystkim uczniom słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

Św. Mikołaj, opuszczając mury naszej szkoły, podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

Dlatego też św. Mikołajowi dziękujemy z całego serca za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – za to też dziękujemy.

 DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

 A.O.