Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Ortograficzny 2022”!

Z radością informujemy, że znane są już wyniki konkursu „Orzeł Ortograficzny 2022”. Uczniowie naszej szkoły jako uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu składamy gratulacje wszystkim uczestnikom, którzy postanowili wziąć udział w quizie, wykazując szczególne zaangażowanie w naukę ortografii. Należy nadmienić, iż konkurs miał formę olimpiady i brały w nim udział szkoły z całej Polski, a taka forma sprawdzenia wiedzy stanowi cenne rozszerzenie nie tylko programu nauczania, ale też jest zewnętrznym źródłem oceny poziomy wiedzy uczniów. Zadania wymagające wyjątkowej czujności w zakresie ortografii i interpunkcji okazały się wyzwaniem dla wszystkich startujących. Konkurs był nie tylko okazją do wspólnej zabawy i intelektualnego współzawodnictwa, ale też promował estetykę słowa pisanego, która powinna być wizytówką każdego człowieka. Zgodnie z regulaminem quizu przyznano za miejsca od 1. do 3. – tytuł i dyplom laureata oraz nagrodę, a za miejsca od 4. do 15. – tytuł i dyplom laureata. Natomiast pozostałym uczestnikom przyznano imienny dyplom uznania. Wśród najlepszych znawców ortografii znaleźli się nasi uczniowie. Na 21 osób startujących z naszej szkoły aż 11 z nich uplasowało się w grupie najlepszych w Polsce. I to cieszy niezmiernie. Wśród nich są: Maja Sałandyk (kl. 6a) – 2. miejsce w Polsce, Julia Masłowska (kl. 4c) – 8. miejsce w kraju, Hanna Pasiak (kl. 5b) – 11. miejsce, Carmen Szuba (kl. 4b) – 13. miejsce, Paweł Kiełdanowicz (kl. 6a) – 13. miejsce, Julia Mastyka (kl. 4b) – 14. miejsce, Zuzanna Patron (kl. 6b) – 14. miejsce, Pola Szpak (kl. 6b) – 14. miejsce, Aleksander Szewczyk (kl. 4c) – 14. miejsce, Julia Janicka (kl. 5b) – 15. miejsce, Jakub Kędzior (kl. 4b) – 15. miejsce. Z tego powodu pragniemy złożyć serdeczne gratulacje wszystkim laureatom. Należy także nadmienić, że za przeprowadzenie eliminacji o zasięgu ogólnopolskim i wysokie wyniki, nasza szkoła otrzyma certyfikat placówki wspierającej talenty. 

Szkolne koordynatorki projektu i opiekunki dzieci to panie: Jolanta Dziędzioła oraz Iwona Smolińska – nauczycielki języka polskiego. Gratulujemy uczniom sławiącym naszą szkołę i ich opiekunom!

I.S.