TRWA ŚWIETNA PASSA W PIŁCE KOSZYKOWEJ. MAMY KOLEJNY TRIUMF!

Dnia 2 grudnia br., w piątek, w SP w Smolniku odbył się drużynowy finał powiatowy w piłce koszykowej chłopców – w ramach Igrzysk Dzieci (kl. V i VI). Do zmagań o zwycięstwo w turnieju przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych z: Olszyny (placówka nr 3), Świeradowa Zdroju, Kościelnika, Smolnika (gospodarze zawodów), Pisarzowic oraz nasza szkoła, czyli SP1 Lubań. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach trzyzespołowych – systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrane zostały finałowe spotkania. Drużyny z drugich miejsc rywalizowały o trzecie miejsce w zawodach, a zwycięzcy grup o mistrzostwo powiatu lubańskiego. Nasz zespół trafił do drugiej grupy, gdzie konkurował z reprezentacjami: Smolnika i SP3 Olszyna. W pierwszym meczu lubańska Jedynka pokonała gospodarzy aż 22:0. Natomiast w drugim spotkaniu wygrała z zespołem z Olszyny 10:4. Następnie odbyły się spotkania o czołowe miejsca w zawodach. I tak, w meczu o trzecie miejsce Smolnik odniósł zwycięstwo nad Kościelnikiem 10:8. W wielkim finale, po emocjonującej walce, nasza reprezentacja pokonała ekipę Pisarzowic 8:2, zdobywając kolejny, tj. trzeci (po dziewczętach oraz chłopcach z kl. VII i VIII), tytuł Mistrza Powiatu Lubańskiego 2022! 

Serdecznie gratulujemy zasłużonego zwycięstwa w zawodach. Brawo, chłopcy! Już trzymamy kciuki za Wasz udział w Finałach Strefy Jeleniogórskiej.

Skład drużyny: Wiktor Brzozowski, Jakub Gajewski, Jakub Giezek, Szymon Jarosiewicz, Jakub Jóźwicki, Fabian Jurak, Hubert Kadej, Krystian Starczewski, Szymon Stempkowski, Wojciech Swerczyk, Kacper Świderski, Szymon Trawniczek, Oskar Usyk.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe