ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI !

W SP nr 1 – „Świetlica uczy, bawi i wychowuje!”

Najciekawszym oraz najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni były Andrzejki. W nawiązaniu do powyższego motta, świętowanie przebiegło w naszej świetlicy szkolnej w fantastycznej atmosferze i w pięknie udekorowanych salach. Jak tradycja nakazuje, próbowaliśmy wraz z uczniami odkryć, co przyniesie nam przyszłość i jakie tajemnice kryje los. Były różnego rodzaju wróżby, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Polegały one na: przebijaniu serc z imionami, losowaniu karteczek z nazwami zawodów, wyścigu lewych butów, odczytywaniu znaczenia wybranych magicznych kart, poznawaniu gwiezdnego horoskopu czy odkrywaniu obrazków, którym jesteś żywiołem. Nie obyło się – oczywiście – bez lania wosku i interpretowania kształtu powstałych figur oraz zabawy z kubeczkami, które pod spodem miały ukryte przedmioty, np. moneta oznaczała przyszłe bogactwo, a samochód – bliższą lub dalszą podróż. Dodatkowo wróżyliśmy także z kości, czyli na podstawie ilości wyrzuconych oczek na kostce i wybieraliśmy specjalne runa, aby później poznać ich znaczenie. Na koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał kolorowe piórko – najpierw trzeba było je odszukać w sali, a następnie wysłuchać, jaki niezwykły dar symbolizuje jego barwa.   

Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, że wzięły udział w tych niecodziennych oraz pasjonujących zabawach-wróżbach z okazji Andrzejek.

Opiekunami świetlicy są panie: Agata Gaździcka (grupa II), Magdalena Rębisz (gr. III), Aleksandra Janik (gr. IV). 

MLe