O klimacie z ósmoklasistami !

W dniu 29 listopada br. uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu. Projekt pt. „Wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu”, w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020, to cykl szkoleń dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu naszego powiatu. Tematyka spotkania obejmowała następujące zagadnienia: pożary lasów w Polsce i Niemczech, zmiany klimatyczne – fakty i mity, zjawiska cyrkulacji oraz ekstremalne zdarzenia, jakie dotychczas wystąpiły w regionie. Szkolenie wpisało się w działalność ekologiczną lubańskiej Jedynki, tj. walkę ze smogiem. Ponadto uczniowie pogłębili wiedzę o najbliższej okolicy. Starostwo powiatowe reprezentowały panie: Monika Przekop i Małgorzata Olszewska. Natomiast prelegentem był pan Łukasz Stępień, który specjalnie przyjechał z Wrocławia. 

Dziękujemy za pouczające oraz wyczerpujące informacje dotyczące zmian klimatycznych. Teraz nasi uczniowie z niecierpliwością czekają na następne wizyty szacownych gości oraz kolejne, ciekawe zagadnienia tematyczne.

Organizatorem spotkania-szkolenia była pani Małgorzata Hołod – nauczyciel geografii.

MLe