Nasze dziewczęta IV drużyną powiatu w piłce koszykowej 

W czwartek, 1 grudnia br., na sali gimnastycznej SP w Smolniku odbył się drużynowy finał powiatowy w piłce koszykowej dziewcząt – w ramach Igrzysk Dzieci (kl. V i VI). Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje sześciu szkół podstawowych z naszego powiatu, tj. SP1 Olszyna, SP3 Olszyna, SP Kościelnik, SP Pisarzowice, SP Smolnik (gospodynie turnieju) oraz lubańska Jedynka. Rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch grupach trzyzespołowych. Mecze zaś odbywały się systemem „każdy z każdym”. Następnie po fazie grupowej, zespoły z drugich miejsc rozgrywały mecz o III miejsce w turnieju. Natomiast zwycięzcy grup spotykali się w finałowym starciu o mistrzostwo powiatu. Ale po kolei. Najpierw SP1 Lubań trafiła do drugiej grupy i rywalizowała z drużynami z Olszyny. W pierwszym meczu uległa nieznacznie teamowi z SP1. W kolejnym już pokonała zespół z SP3, tym samym plasując się na drugim miejscu w swojej grupie. Po zaciętym spotkaniu o trzecie miejsce, nasze zawodniczki uległy ekipie z Pisarzowic, uzyskując wysokie IV miejsce w powiecie lubańskim.

Gratulujemy naszym koszykarkom i dziękujemy za walkę o zwycięstwo w każdym meczu.

Skład drużyny: Martyna Kireńczuk, Maja Kliszcz, Michalina Kostrzewa, Destiny Kowal, Karolina Markudis, Julia Olszewska, Hanna Pasiak, Zuzanna Puszkarow, Oliwia Pytel, Maja Sałandyk, Vanessa Żmuda. 

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe