Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

W piątek, 25 listopada, biblioteka szkolna przygotowała zajęcia zabawowo-warsztatowe z okazji Dnia Misia, dedykowane dla klas I-III. Podczas nich uczniowie opowiadali historię swojego misia, z którym są zaprzyjaźnieni. Zapoznali się z dziejami tej maskotki oraz literaturą dziecięcą, w której bohaterem jest to pluszowe zwierzątko. Dlatego też wysłuchali fragmentu książki Czesława Janczarskiego pt. „Miś Uszatek”.Dzieci, świetnie się bawiąc, wykonały zadanie plastyczne, tj. misiową zakładkę do książki, z wykorzystaniem materiałów papierniczych. Dodatkową atrakcją  były zdjęcia w fotobudce i uzupełnianie (nie patrząc) głowy misia brakującymi elementami. Na zakończenie zajęć był słodki poczęstunek oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów z dedykacją dla danej klasy. To były niezwykle radosne zajęcia! 

Opiekunami szkolnej biblioteki są panie: Agnieszka Chorosza i Halina Rudak.

MLe