„Nasze Złotka”, czyli mistrzynie powiatu w piłce koszykowej!

Za nami kolejne, emocjonujące zmagania sportowe. Otóż 22 listopada w sali gimnastycznej SP nr 1 w Lubaniu odbył się „Finał Powiatowy w Piłce Koszykowej Pięcioosobowej Dziewcząt” – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). Do etapu finałowego przystąpiły reprezentacje okolicznych szkół podstawowych z: Świeradowa Zdroju, Pisarzowic, Kościelnika, Olszyny oraz ekipa gospodarzy turnieju, czyli lubańskiej Jedynki. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem – „każdy z każdym”, a o zwycięstwie decydowała liczba uzyskanych punktów. W pierwszym spotkaniu zawodniczki SP1 pokonały drużynę Kościelnika 23:0. Kolejne mecze również przyniosły wygrane naszego zespołu, odpowiednio z: Olszyną 19:16, Pisarzowicami 7:0 i Świeradowem Zdrój 24:6. Komplet zwycięstw spowodował, że reprezentantki lubańskiej Jedynki zdobyły zasłużony tytuł Mistrzyń Powiatu 2022.  

Dziewczęta, dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy kolejnego triumfu!

Skład drużyny: Maja Białkowska, Victoria Grzybowska, Halina Mamos, Maja Ociesa, Dorota Oleksy, Laura Rzepa, Julia Tomkiewicz, Maja Woszczyk, Vanessa Wołoszyn, Lena Tumiłowicz.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe