Koszykarski wielki tydzień – Jedynka górą – znów zdobyliśmy Mistrzostwo Powiatu w Koszykówce!

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie sportowym uczniów SP nr 1! Tym razem wzięliśmy udział w finale powiatowym „Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykówce 5-osobowej” w kategorii chłopców klas VII-VIII. Wydarzenie to odbyło się w dniu 24.11.2022 r. i miało miejsce na sali gimnastycznej w naszej szkole. W rozgrywkach udział wzięły zespoły z okolicznych szkół, tj. ze Świeradowa Zdroju, z Pisarzowic, Olszyny i Kościelnika. Zawody zostały przeprowadzone – tradycyjnie – systemem każdy z każdym, więc mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności ze wszystkimi drużynami. Najpierw reprezentacja lubańskiej Jedynki pokonała ekipę z Olszyny 14:0, by następnie wygrać również zawodnikami z: Pisarzowic 13:5 i Kościelnika 2:0 (walkower gości). Taki sam bilans zwycięstw miała drużyna ze Świeradowa Zdroju, z którą zagraliśmy o triumf w turnieju. Od pierwszej minuty spotkanie było zacięte i ostatecznie zakończyło się wynikiem 8:8. Skoro padł remis, musiała odbyć się dogrywka – 2 razy po 2 minuty. Jednak i ona nie przyniosła rozstrzygnięcia. Tym razem było 10:10. Dopiero trzeci dodatkowy czas gry, również dwuminutowy, przyczynił się do wygranej naszego zespołu. Bowiem po ciężkim boju pokonaliśmy rywali 12:10, zdobywając tytuł Mistrzów Powiatu. 

Brawo, chłopaki! Gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Was dumni!   

Skład drużyny: Bartłomiej Górski, Michał Gzyl, Maciej Kokociński, Michał Łamasz, Dominik Markut, Braian Trzpit, Filip Wójtowicz.  

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe