Wyjście do kina, czyli nie samą szkołą i nauką uczeń żyje…

Już kolejny rok uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej „KINOSZKOŁA”. W ramach inauguracji XII edycji tego projektu, 24 listopada br., uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w tutejszym kinie „Wawel”. Podczas prelekcji licznie zgromadzona młodzież wysłuchała krótkiego wykładu na temat – „Jak sobie radzić z trudnymi momentami w życiu?”. Ponadto poruszone zostały takie kwestie, jak: trudne sytuacje (czym są i dlaczego w ogóle mają miejsce), rodzaje emocji, stres oraz depresja. Podsumowaniem rozważań było obejrzenie opowieści o tym, jak niewiele wiemy o sobie i naszych bliskich oraz co jest tak naprawdę istotne w codziennym życiu. 

Film „Za duży na bajki” to polska produkcja z 2022 r. Jest jednym z najczęściej oglądanych na świecie tytułów nieanglojęzycznych dostępnych na jednej ze znanych platform streamingowych. Największą popularnością cieszy się, m.in. w Brazylii, na Jamajce, Kenii, Turcji, Hiszpanii, Litwie oraz Jordanii. No i oczywiście w Polsce. Głównym bohaterem tej komedii familijnej jest Waldek, dla którego liczy się tylko turniej gamingowy. Sprawy się komplikują, kiedy pod nieobecność mamy, ciotka Mariola narzuca mu dyscyplinę, a przyjaźń z kumplem Staszkiem zostaje wystawiona na próbę. Zatem fabuła reżysera Kristoffera Rusa to nie tylko rozrywka dla umysłu. To także ważna lekcja życia dla współczesnej młodzieży. 

Wizyta w kinie była dla naszych uczniów porcją mądrej i wartościowej zabawy, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne filmowe doznania.

MLe