Podwójni mistrzowie powiatu w królewskiej grze!

W dniu 23 listopada br., w naszej szkole, odbyły się drużynowe, powiatowe finały w szachach – w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy 4-6) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). Do rywalizacji przystąpiły najlepsze reprezentacje powiatu lubańskiego. Drużyny rywalizowały zaś w składach czteroosobowych: 1 dziewczynka i 3 chłopców. Mecze były rozgrywane systemem – każdy z każdym. Miło nam poinformować, że oba zespoły z lubańskiej Jedynki wygrały wszystkie swoje spotkania i wywalczyły tytuły Mistrzów Powiatu ww. kategoriach. Warto też wspomnieć, że każdy z uczestników zawodów dostał pamiątkowy medal, a poczęstunek dla zawodników ufundowała Rada Rodziców. 

Serdecznie gratulujemy zwycięstw naszym zawodnikom i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich.

Skład drużyny młodszej (kl. 4-6): Jowita Gnaś, Oskar Usyk, Alan Mizgier, Hubert Kadej. 

Skład drużyny starszej (kl. 7-8): Victoria Grzybowska, Olaf Brodowicz, Wojciech Zawadzki, Mateusz Krupa.

Opiekunem obu zespołów był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe