PRAWO SERII… ZNÓW MAMY KOSZYKARSKIE WICEMISTRZOSTWO POWIATU!

We wtorek, 8 listopada, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej 3×3 chłopców – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). Do gry o tytuł najlepszej drużyny w rejonie przystąpiły reprezentacje ze szkół podstawowych: z Pisarzowic, z Kościelnika, ze Świeradowa Zdroju, ze Smolnika oraz nasza placówka, tj. SP nr 1. Rozgrywki zostały rozegrane – tradycyjnie – systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu koszykarze lubańskiej Jedynki pokonali Pisarzowice 6:4. Kolejne dwa spotkania również zakończyły się wygranymi naszego zespołu – odpowiednio z Kościelnikiem 6:0 oraz ze Smolnikiem 5:1. O mistrzostwie powiatu decydowało zatem starcie z zawodnikami ze Świeradowa Zdroju. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 4:4. Dlatego zwycięzcę miała wyłonić trzyminutowa dogrywka lub przewaga dwóch punktów jednej ze stron. I tu podobnie, jak w poprzednich kategoriach (oraz turniejach finałowych), zabrakło nam odrobiny szczęścia. Ostatni – i w dodatku celny – rzut zdecydował o tym, że tytuł mistrzowski zdobyła ekipa ze Świeradowa. Nasza drużyna zajęła więc II miejsce oraz zdobyła wicemistrzostwo powiatu lubańskiego.

Gratulujemy uzyskania świetnego wyniku!  

Skład drużyny: Michał Gzyl, Braian Trzpit, Filip Wójtowicz, Bartłomiej Górski.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe