O krok od triumfu, czyli jak zostaliśmy wicemistrzami powiatu w piłce koszykowej 3×3 chłopców…

W piątek, 28 października, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Smolniku, odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej 3×3 chłopców – w kategorii Igrzysk Dzieci (kl. VI i młodsi). Do rywalizacji przystąpiły najlepsze reprezentacje powiatu lubańskiego. Wśród nich były ekipy z następujących szkół podstawowych: ze Smolnika (gospodarza zawodów), z Kościelnika, z Pisarzowic, ze Świeradowa Zdroju oraz nasza drużyna, tj. SP nr 1. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Zawodnicy lubańskiej Jedynki zaprezentowali się bardzo dobrze podczas turnieju, o czym świadczą uzyskane wyniki. W pierwszym meczu wygraliśmy z zespołem Smolnika aż 7:1. Kolejne dwa spotkania również potoczyły się po myśli naszych chłopców. Najpierw pokonaliśmy Kościelnik 7:1, a następnie Świeradów Zdrój – 8:1. Po trzech gładkich zwycięstwach przyszła pora, by w ostatnim meczu, decydującym o tytule Mistrza Powiatu, zagrać z zawodnikami z Pisarzowic. Spotkanie finałowe było od początku do końca bardzo zacięte. Chłopcy z obu drużyn zaciekle walczyli o każdy „kosz”, tzn. punkt. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem remisowym – 3:3. Dlatego konieczne było rozegranie dogrywki, aby wyłonić zwycięzcę. Formuła dodatkowego czasu gry polegała na tym, że wygrywa zespół, który jako pierwszy zdobędzie dodatkowy 1 punkt. Niestety, mecz zakończył się naszą porażką, gdyż uzyskała go reprezentacja Pisarzowic. Ten rezultat zapewnił im tytuł Mistrzów Powiatu. Natomiast SP nr 1 przypadło zaszczytne II miejsce i wicemistrzostwo naszego rejonu. Brak odrobiny szczęścia nie przekreśla tego, że chłopcy spisali się wybornie. Ich zaangażowanie, waleczność oraz umiejętności zasługują na pochwałę. Naszym koszykarzom dziękujemy zatem za godne reprezentowanie szkoły. Brawo Wy!    

Skład drużyny: Wiktor Brzozowski, Hubert Kadej, Wojciech Swerczyk, Szymon Trawniczek.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe