Kolejny sukces sportowy – II miejsce dziewcząt w powiecie!

Na początku listopada br., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej 3×3 dziewcząt – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). Do rywalizacji przystąpiły ekipy z następujących szkół podstawowych: z Pisarzowic, z Kościelnika, ze Świeradowa Zdroju oraz nasza reprezentacja – SP nr 1. Rozgrywki zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Najpierw nasze koszykarki wygrały z drużyną Kościelnika 3:0, by w kolejnym meczu pokonać Świeradów Zdrój 3:1. O końcowym zwycięstwie w zawodach miał decydować mecz z gospodarzami, tj. z Pisarzowicami. Spotkanie finałowe w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem remisowym – 5:5. Dlatego konieczne było rozegranie dogrywki, aby wyłonić zwycięzcę. Czas trwania tego spotkania świadczy o dużej zawziętości zawodniczek i wyrównanym starciu. Otóż regulaminowe 8 minut meczu plus dogrywka przez kolejne 22 min., nie przyniosły żadnego rozstrzygnięcia. Dopiero po decyzji organizatora o dodatkowych dwóch minutach gry, wynik uległ zmianie. Ostatnie 2 punkty w meczu zdobył zespół z Pisarzowic. Tym samym został Mistrzem Powiatu, a nasze koszykarki wywalczyły tytuł wicemistrzyń powiatu lubańskiego. 

Dziewczęta, gratulujemy uzyskanego wyniku i dziękujemy za Wasz wielki wysiłek, by dostarczyć nam wielu pozytywnych emocji. 

Skład drużyny: Maja Ociesa, Julia Tomkiewicz, Vanessa Wołoszyn, Maja Białkowska.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe