Mamy 1. miejsce w V Miejskim Konkursie Historycznym! 

Stare porzekadło głosi, że historia lubi się powtarzać. Dlatego warto ją znać, aby nie zapomnieć, m.in. co się działo w zamierzchłych już czasach, i umieć wyciągać wnioski na przyszłość. W tym celu niezwykle ważne są działania patriotyczne wśród młodego pokolenia. W związku z tym uczniowie lubańskiej Jedynki zawsze pamiętają o świętach narodowych i chętnie pielęgnują kulturowe dziedzictwo kraju, także wraz z kolejnymi rocznicami odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich działań jest propagowanie treści patriotycznych poprzez edukację historyczną wśród naszej młodzieży. Dlatego SP nr 1 – kolejny już raz – wzięła udział w corocznym konkursie historycznym, ogłoszonym pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań – pana Arkadiusza Słowińskiego. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „Jeszcze Polska nie zginęła… – Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada”. Konkurs zorganizowano, by popularyzować wiedzę z zakresu kultury i historii narodowej, rozwijać zainteresowania historyczne wśród młodych ludzi oraz kształcić uczucia i związki patriotyczne czy umiłowanie do narodu i własnej ojczyzny. Jego uczestnikami byli reprezentanci klas 4-8 wszystkich szkół podstawowych miasta Lubań, którzy pomyślnie zakończyli zmagania w I etapie. Warto dodać, że 24 października w eliminacjach szkolnych udział wzięło 10 naszych uczniów. Do etapu miejskiego przystąpili zaś tylko najlepsi znawcy historii z lubańskich placówek. Odbył się on 4 listopada w tutejszym Ratuszu. Przedstawicielami SP nr 1 – w II (finałowym) etapie konkursu – byli: Julia Jackiewicz z klasy 8d, Martyna Przekop z kl. 8a oraz Dominik Zioła z kl. 8d. Uczestnicy odpowiadali na pytania za pomocą aplikacji Kahoot, sprawdzając się w znajomości historii naszej ojczyzny. Niezmiernie cieszy nas fakt, że zwycięzcą konkursu został uczeń lubańskiej Jedynki – Dominik Zioła. Gratulujemy sukcesu! Należy też zaznaczyć, że Laureat odebrał główną nagrodę z rąk Burmistrza Miasta Lubań 10 listopada podczas miejskich uroczystości upamiętniających Święto Niepodległości.

Nauczycielem przygotowującym do konkursu był pan Krzysztof Stefan – nauczyciel historii.

MLe