Szóstaki w escape roomie

Dnia 07.11.2022 r., klasa 6b, w ramach zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego, brała udział w specjalnie przygotowanej lekcji w formie ESCAPE ROOMU pt. „Poszukiwania skarbu w Londynie”. Głównym celem zajęć było: poszukiwanie, myślenie logiczne, współpraca w grupie oraz rozwijanie kompetencji kluczowych. Zadaniem uczniów było odkodowanie, w małych grupach, 5 zagadek, aby dowiedzieć się, gdzie w Londynie ukryty jest skarb króla Jerzego VI. Escape room, zwany również pokojem zagadek, to gra polegająca na rozwiązywaniu zadań i łamigłówek, aby znaleźć klucz do wyjścia. Poszczególne wyzwania wymyślane są według różnych kluczy tematycznych. To idealne połączenie rozrywki, edukacji oraz nauki.

Zajęcia w formie escape roomu przeprowadziła pani Sylwia Matusiak – nauczyciel języka angielskiego.

S.M.