Wyjście do Miejskiego Domu Kultury

W dniu 28 października 2022r. aktorzy  Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu zaprezentowali najmłodszym uczniom  lubańskich szkół spektakl pt.,,Ach, ta Pippi” na podstawie lektury Astrid Lindgren.

Zobaczyć w nim można było ciekawą historię małej Pippi, dziewczynki, która pokazuje jak być tolerancyjnym, co to znaczy prawdziwa przyjaźń oraz, że warto być dobrym dla zwierząt. Pippi nie jest typową dziewczynką, nie ma rodziców, inaczej wygląda i czasem dziwnie się zachowuje. Mimo to nie jest wcale gorsza od innych, wręcz przeciwnie, dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów. W spektaklu wykorzystywane były efektowne lalki teatralne, które towarzyszyły innym postaciom, a wśród nich wymienić można m.in. siłacza Adolfa, wesołych policjantów, chuligana Labana czy bardzo śmiesznych złodziejaszków. Usłyszeć też można było wiele wesołych piosenek oraz zobaczyć kilka nowatorskich rozwiązań teatralnych. Dzięki kolorowym projekcjom multimedialnym można było znaleźć się w krótkim czasie w wielu miejscach. Dzieci z  przyjemnością obejrzały  przygody niezwykle barwnej  Pippi.

Dziękujemy aktorom za znakomitą zabawę, dużo uśmiechu
i z niecierpliwością czekamy na kolejne tak wspaniałe występy!

A.O.