Od pasji do gier planszowych po udział w I Olimpiadzie Gier Planszowych IPN…

Dziś zmotywowanie uczniów do atrakcyjnego i wartościowego spędzania czasu jest sporym wyzwaniem, a tym bardziej udział w olimpiadach, jednak wszystkim tym, którzy mają odwagę wziąć udział w zmaganiach o zasięgu regionalnym przyświecała idea sprawdzenia swoich umiejętności i rozwijania talentu w czymś, w czym jest się dobrym. Od października br. w głównych miastach Polski odbywają się kwalifikacje regionalne w grach planszowych. Przyszedł czas na Wrocław! W dniu 3 listopada uczennice klasy 4b wzięły udział w „I Olimpiadzie Gier Planszowych IPN”. Zmagania odbyły się w gościnnych progach Klubu 4. Regionalnej Bazy Logistycznej Wojska Polskiego. Dla naszych czwartoklasistek była to wyjątkowa okazja do uczestnictwa w aktywnej lekcji historii najnowszej. Warto zaznaczyć, iż tematyka  gier planszowych wydawanych przez IPN jest ściśle związana z procesem odzyskiwania niepodległości, wysiłkiem zbrojnym polskiego żołnierza, a także martyrologią Polaków. Uczestniczki potwierdzają, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas rozgrywek zostaną na zawsze, podobnie jak ich pasja do gier planszowych. Warte podkreślenia jest to, iż Amelia Mowczko indywidualnie aż dwukrotnie zajęła 1. lokatę, natomiast Małorzata Kulej uplasowała się na 5. miejscu. Składamy gratulacje naszym uczennicom, które postanowiły wziąć udział w zmaganiach, wykazując szczególne zainteresowanie planszówkami, zaangażowanie w naukę historii i ambicję, natomiast ich rodzicom dziękujemy za opiekę w czasie pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Z pewnością było to wspaniałe przeżycie nie tylko dla dziewcząt, ale i  towarzyszących im rodziców.

I.S.