ZIELONY ROWER U TRZECIOKLASISTÓW

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjno-warsztatowego „Zielony Rower” organizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. We wtorek, 18 października, do lubańskiej Jedynki przyjechał leśnik-edukator p. Wojciech Nestorowicz. Nasz gość specjalny przeprowadził interesujące zajęcia o tematyce leśnej w klasie 3b. W trakcie tej niecodziennej lekcji uczniowie z SP nr 1 zapoznali się z informacjami dotyczącymi zawodu leśniczego, a także dowiedzieli się, jakie czynności wykonuje – w swojej pracy – w poszczególnych porach roku. Ponadto trzecioklasiści rozpoznawali zwierzęta leśne i ich tropy, rozróżniali sarnę od jelenia oraz zdobyli wiedzę na temat tego, jak wyglądają poroża tych gatunków (tj. tyka i parostek). Na sam koniec warsztatów miał miejsce „Quiz”, sprawdzający nowo nabyte informacje. Poprawne odpowiedzi były nagradzane upominkiem. Wszyscy uczniowie otrzymali też pieczątkę ze śladami zwierząt do zeszytu. Poza tym dostali zadanie domowe w postaci kart pracy, aby podczas spaceru po lesie poszukać śladów zwierząt.

Dzieci z 3b bardzo chętnie uczestniczyły w tych wyjątkowych zajęciach, a także aktywnie brały udział w każdym zadaniu przygotowanym przez naszego gościa. Dzięki tej wizycie las i leśnik nie są nam w ogóle straszni oraz obcy. 

MLe