Szach i mat, czyli szkolny turniej szachowy.

Za nami już VI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu. Tegoroczne rozgrywki odbyły się w środę, 12.10, tradycyjnie na terenie naszej placówki. 

W zawodach wzięło udział 16 uczniów, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. 1-3 i kl. 4-8. W każdej z nich było po 8 uczniów. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, na który złożyło się 6 rund. W ciągu 4 godzin zawodów każdy z uczestników stoczył aż 6 pojedynków. Zawodnicy mieli też zapewnioną wodę oraz coś słodkiego do przegryzienia. W kategorii kl. 1-3 zwyciężył David Szczepan, a w kl. 4-8 – Alan Mizgier. Ponadto w wydarzeniu udział wzięli z kl. 1-3: Gabriela Podkowicz, Alicja Kicuła, Natan Nowosielski, Emil Shevczenko, Anna Kładoczna, Jan Liput, Tomasz Siergiejewicz. Natomiast z kl. 4-8 w turnieju uczestniczyli: Oskar Usyk, Hubert Kadej, Szymon Zając, Tobiasz Żbikowski, Paweł Kiełdanowicz, Mateusz Krupa, Jowita Gnaś.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach.

Organizatorem był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego. 

MLe