Nie zawsze się wygrywa, ale walczy do samego końca!

We wtorek, 11 października, w Olszynie odbył się Finał Dolnośląski w „Sztafetowych Biegach Przełajowych” dziewcząt  i chłopców. Rywalizacja toczyła się we wszystkich kategoriach wiekowych szkół: podstawowych oraz średnich. Na trasach biegowych pojawiło się ok. 700 zawodników.  W zawodach wojewódzkich wzięły udział tylko te szkoły, które wcześniej zdobyły mistrzostwo powiatu. Zatem nasz rejon, w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8), reprezentowały właśnie dziewczyny z lubańskiej Jedynki. Sama sztafeta przełajowa składała się z 6 zawodniczek. Każda z nich miała do przebiegnięcia dystans 1000 m. Warto dodać, że dziewczyny z SP nr 1 musiały zmierzyć się rówieśniczkami z innych miast, takich jak: Wrocław, Legnica, Zgorzelec czy Bolesławiec. Ogółem w zawodach wzięło udział 21 szkół z całego Dolnego Śląska. Ponadto większość uczestniczek tego wydarzenia to zawodniczki, które na co dzień trenują w swoich klubach. Ostatecznie nasze dziewczęta wywalczyły 15 miejsce w bardzo mocnej stawce. Dodatkowo zdobyły cenne doświadczenie sportowe oraz walczyły dzielnie na trasie z rywalkami – jak równy z równym i ramię w ramię. Były również niesłychanie zadowolone, że mogły wziąć udział w imprezie tej rangi.

Gratulujemy dziewczętom udziału w zawodach i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Skład naszego zespołu: Pola Kędzior, Kornelia Rudnicka, Maja Ociesa, Dorota Oleksy, Julia Tomkiewicz, Maja Dziędzioła, Halina Mamos.

Opiekunem był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe