Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek, 13.10 br., o godz. 11:00 w SP nr 1 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli Dnia Nauczyciela i Pracowników Oświaty. Na terenie kortu tenisowego zebrali się wszyscy uczniowie z kl. 1-8, pracownicy obsługi i administracji oraz całe grono pedagogiczne z dyrekcją szkoły na czele. Całe wydarzenie, z ramienia Samorządu Uczniowskiego, prowadzili Julia Jackiewicz z kl. 8d i Paweł Łuczak z 8a. Następnie wysłuchaliśmy krótkich przemówień (wraz z serdecznymi życzeniami): p. Małgorzaty Sałandyk – przewodniczącej Rady Rodziców oraz p. Beaty Myśliwiec – dyrektor lubańskiej Jedynki. Odbyło się również wręczenie Nagród:
Dyrektora Szkoły – dużego grona nauczycieli, pracowników biurowych i obsługi;
Burmistrza Miasta Lubań – p. dyr. Beata Myśliwiec, p. Agnieszka Patron, p. Iwona Smolińska, p. Anna Kordas, p. Piotr Barański;
oraz nominacji do otrzymania
Medalu Komisji Edukacji Narodowej – p. Tamara Bużantowicz, p. Piotr Barański;
Medalu za Długoletnią Służbę – p. Ida Chwirot, p. Anna Kordas, p. Benita Jakiel.
(wyróżnienia te będą odebrane 17.10 w Karpaczu z rąk Kuratora Oświaty).

W dalszej części uroczystości wysłuchaliśmy programu artystycznego z udziałem naszych uczniów, na który składały się: występy wokalne, autorskie fraszki o nauczycielach oraz duża niespodzianka w postaci wykonania znanej, polskiej piosenki „Dni, których nie znamy” przez kilkoro „belfrów” z SP nr 1. Nie obyło się też bez głośnego odśpiewania „Sto lat” przez uczniów, a zainicjowanego przez Panią Dyrektor Beatę Myśliwiec, dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły z okazji ich święta.

Na sam koniec apelu drobne upominki od Rady Rodziców i SU otrzymali nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły.

Cały program artystyczny przygotowała pani Emilia Pol-Bereziuk (nauczyciel muzyki).

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Agnieszka Janicka.

MLe