SPEKTAKL ,,PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK”

W dniu 4 października 2022r. aktorzy  Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia na scenie MDK w Lubaniu zaprezentowali najmłodszym uczniom  lubańskich szkół spektakl pt.,,Plastusiowy Pamiętnik”. Przedstawienie teatralne oparte było na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej pod tym samym tytułem. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości.  

 Kto nie słyszał o noszącym zielone majteczki ludziku z plasteliny? Uroczy Plastuś mieszkający w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, przeżywa niezwykłe przygody. Poznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z postawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi. Wszystko po to, by oswoić dziecko ze szkołą – miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawiązują się przyjaźnie, uczy się ciekawych rzeczy.

Profesjonalna gra młodych aktorów, wspaniała scenografia i barwne kostiumy 
sprawiły, że najmłodsi widzowie  z dużym zaciekawieniem śledzili przygody mieszkańców Tosinego piórnika. Przenieśli się  w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe!!!

Spektakl był  niezmiernie interesujący i wartościowy pod względem wychowawczym. Różnorodność zdarzeń, piękna dekoracja i profesjonalna gra aktorów na długo pozostanie w pamięci uczniów, dlatego dziękujemy aktorom za moc wrażeń, których nam dostarczyli.

A.O.