Dziewczyny z Jedynki – mistrzyniami powiatu!

Zawody w biegu sztafetowym są stałym wydarzeniem sportowym. Tegoroczny finał „Sztafetowych Biegów Przełajowych” w kategorii „Igrzysk Dzieci” (kl. 4-6) oraz „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” (kl. 7-8) odbył się 30 września br. „Areną biegowej rywalizacji” stała się – kolejny raz – Olszyna, gdzie uczniowie SP nr 1 zaprezentowali swoje umiejętności biegowe, startując u boku innych placówek powiatu lubańskiego. Technicznie nasi biegacze zaprezentowali się bardzo dobrze. Ponadto zawodnicy reprezentujący lubańską Jedynkę wykazali się świetną wytrzymałością szybkościową, pokazali doskonałe predyspozycje do biegania po łuku oraz potwierdzili, że doskonale opanowali umiejętności finiszowania. Bieganie drużynowe okazało się także dobrym sposobem do wzmocnienia więzi między uczniami, bowiem w grupie – siła. Warto dodać, że każda sztafeta składała się z sześciu zawodników, a uczestnicy mieli do pokonania następujące dystanse: 800 m (dziewczyny kl. 4-6), 1000 m (dziewczyny kl. 7-8 i chłopcy kl. 4-6) i 1300 m (chłopcy kl. 7-8). Ostatecznie nasza szkoła w kategorii dziewcząt (kl. 4-6) zdobyła IV miejsce, natomiast chłopcy (kl. 4-6) zajęli II miejsce i zostali wicemistrzami powiatu. Z kolei wśród klas starszych (7-8) w kategorii dziewcząt zdobyliśmy mistrzostwo powiatu, a wśród chłopców (7-8) uplasowaliśmy się na – bardzo dobrym – III miejscu. 

Skład dziewcząt kl. 4-6: Karolina Markudis, Hanna Pasiak, Agata Łamasz, Vanessa Żmuda, Julia Olszewska, Michalina Nowicka.

Skład chłopców kl. 4-6: Wiktor Brzozowski, Kacper Świderski, Hubert Kadej, Oskar Usyk, Miłosz Baranowski, Krystian Starczewski.

Skład dziewcząt kl. 7-8: Julia Tomkiewicz, Dorota Oleksy, Kornelia Rudnicka, Maja Białkowska, Maja Ociesa, Maja Dziędzioła.

Skład chłopców kl. 7-8: Filip Sazoński, Mateusz Krupa, Dorian Michalak, Olaf Brodowicz, Maksymilian Łasica, Michał Łamasz.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów! 

Opiekunami drużyn byli panowie: Piotr Barański (kl. 4-6) i Marcin Ludward (kl. 7-8) – nauczyciele wychowania fizycznego.

MLe