Fantastyczne sukcesy naszej szkoły!

W zeszłym tygodniu SZS „Dolny Śląsk” we Wrocławiu opublikował oficjalne wyniki współzawodnictwa sportowego szkół województwa dolnośląskiego w zawodach rozgrywanych w ubiegłym roku szkolnym, tj. 2021/22. Ostateczny rezultat każdej ze szkół to suma punktów zdobytych za 10 najwyższych miejsc uzyskanych w zawodach wchodzących w skład: Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży. Do poszczególnych zestawień także zaliczane są wszystkie wyniki uzyskane w zawodach od szczebla gminy, powiatu i w finałach dolnośląskich. I tu wielka oraz miła niespodzianka dla Nas! Spośród 453 szkół podstawowych punktujących i ujętych w zestawieniu SZS, to właśnie lubańska Jedynka zajęła bardzo wysokie – 10. miejsce w klasyfikacji końcowej Dolnośląskich Igrzysk Dzieci (zawody dla uczniów SP z klas VI i młodszych), zdobywając aż 1155 punktów. Zaznaczyć należy, że wyżej niż SP nr 1 uplasowały się tylko szkoły sportowe lub o profilu sportowym. Ponadto w podsumowaniu Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (zawody dla uczniów SP), nasza szkoła zajęła świetne 32. miejsce (na 451 placówek ujętych w zestawieniu), uzyskując 915 punktów. 

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom i ich nauczycielom wychowania fizycznego – p. Piotrowi Barańskiemu, p. Mariuszowi Królowi, p. Marcinowi Ludwardowi i p. Dariuszowi Wajcfeltowi – tych wyśmienitych oraz niespodziewanych wyników sportowych. Cieszymy się bardzo Waszymi ogromnymi sukcesami. Jesteśmy również dumni, że wykonana praca, duże zaangażowanie oraz poświęcony czas przyniosły tak wymierne oraz niesamowite rezultaty. Wielkie i gromkie brawa!!!          

MLe