Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

W czwartek, 1 września br., o 9:00, na korcie w SP nr 1 w Lubaniu rozpoczął się uroczysty apel z okazji inauguracji nowego roku szkolnego 2022/23. Po ponad dwóch miesiącach rozłąki z nauką – uczniowie, rodzice oraz nauczyciele spotkali się ponownie, aby wspólnie celebrować ten szczególny dzień. 

Podczas apelu wysłuchaliśmy krótkich i motywujących przemówień: dyrektor szkoły – p. Beaty Myśliwiec, zastępcy Burmistrza Miasta Lubań – p. Mateusza Zajdel i przewodniczącej Rady Rodziców – p. Małgorzaty Sałandyk. Zostały one nagrodzone gromkimi brawami. Następnie miało miejsce przedstawienie całej kadry szkolnej: grona pedagogicznego – w tym czterech nowych nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi. W czasie tego wyjątkowego wydarzenia odbyło się także pasowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci z entuzjazmem i wielkim przejęciem ślubowały bycie nowymi członkami społeczności szkolnej lubańskiej Jedynki. Rodzice pierwszoklasistów również przeżywali tę szczególną chwilę w życiu ich pociech, ukradkiem roniąc łzy ze szczęścia i radości.

Teraz przed nami kolejne wyzwania oraz nowe, ciekawe pomysły do realizacji. Ponadto na początku bieżącego roku szkolnego życzymy wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Natomiast naszym uczniom życzymy, by mieli niesamowitą radość z odkrywania małych i wielkich tajemnic wiedzy, a nauczycielom – ogromu satysfakcji z pracy z dziećmi i sukcesów zawodowych.

MLe