Dni Sportu Szkolnego 2022

Za nami wielkie święto – „Dni Sportu Szkolnego 2022”. W tym roku lubańska „Jedynka” była współorganizatorem ważnego wydarzenia, a zawody odbywały się m. in. na naszych boiskach oraz obiektach MOSiR w Lubaniu. W dniach 20-21 czerwca br., po trzyletniej przerwie, uczniowie  lubańskich szkół mieli okazję wziąć udział w sportowych rozgrywkach, w czasie których mogli nie tylko wykazać się swoimi umiejętnościami w wielu dyscyplinach, ale też sprawdzić się w sportowej zabawie czy zdrowej rywalizacji fair play. Warto podkreślić, iż pierwsze międzyszkolne zawody zostały zorganizowane z inicjatywy śp. Wiesława Wajcfelta – człowieka kochającego sport i lokalnego społecznika. W odbywających się rozgrywkach odnieśliśmy wiele sukcesów, jednak najważniejsza była dobra zabawa. Startujący z kl. 4-8 mogli sprawdzić się w lekkoatletyce, grach zespołowych, natomiast młodsi uczniowie kl. 1-3 – w wyścigach klas. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i medal uczestnictwa. Mamy nadzieję, że wydarzenie było odpowiednie dla każdego, gdyż goszcząc w naszej „krainie sportu” miłośnicy aktywności otrzymali szansę na sporą dozę ruchu, a kibice mieli zapewnioną dobrą zabawę przy słodkim poczęstunku. Na chętnych czekała wata cukrowa i popcorn! Dla jednych i drugich święto było szansą na wzbogacenie wielu przeżyć i integrację społeczności szkolnej. Dzięki takim wydarzeniom życie szkolne staje się barwniejsze i radośniejsze. Dziękujemy wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego w zaangażowanie i przygotowanie przedsięwzięcia. 

Ze sportowym pozdrowieniem

I.S.