Czas podsumowań… – sukcesy naszych uczniów po 2. półroczu

Na sukces szkoły składają się różne elementy: ambitni uczniowie, nauczyciele pasjonaci i system wspierania uzdolnień. Każdego roku dokładamy wielu starań, by odnosić jak najwięcej sukcesów. Kolejny raz uczniowie lubańskiej „Jedynki” zdobyli wysokie wyniki w wielu prestiżowych konkursach. Dzięki wspólnej inicjatywnie i zaangażowaniu zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli dzisiaj możemy mnożyć radość i dumę, dlatego chcemy przypomnieć o najważniejszych wyróżnieniach. Jednocześnie chcemy zaznaczyć, iż dotychczasowe osiągnięcia uczniów sprawiły, że nasza placówka uplasowała się na 1. miejscu wśród szkół podstawowych w Lubaniu w rankingu waszaeedukacja.pl. W 2. półroczu nasi uczniowie uzyskali następujące tytuły: Maja Łyp z klasy 8a – Laureatka „zDolnego Ślązaka z Języka Polskiego”, finalistka „zDolnego Ślązaka Języka Niemieckiego”, Laureatka (2. miejsce) w „XVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym”, Laureatka  (1. miejsce) w„Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego kl. 7-8”, 1. miejsce z j. niemieckiego w „Międzyszkolnym Konkursie Językowym” organizowanym przez ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu; Mateusz Wereszczyński z klasy 8d – Laureat „zDolnego Ślązaka Polonistycznego”; Maciej Sołtys z klasy 8a – Laureat „zDolnego Ślązaka Matematycznego”, Laureat (1. miejsce) w „II Powiatowym Konkursie Matematycznym kl. 7-8”; Zuzanna Tomkiewicz z kl. 8a – tytuł „Mistrza słowa”(1. miejsce) w finale „Międzyszkolnego Konkursu Oratorskiego kl. 7-8”, 3. miejsce w konkursie z j. angielskiego w „Międzyszkolnym Konkursie Językowym”, Szymon Zajączkowski z kl. 8c – Laureat (3. miejsce) w „XXV Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Pegazik”, 1. miejsce w „XXV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Pegazik  w kategorii starszej”, 3. miejsce w „XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim kl. 7-8”, Laureat (1. miejsce) w finale „Międzyszkolnego Konkursu Oratorskiego kl. 7-8”; Vanessa Wołoszyn z kl. 6a –  Laureatka (2. miejsce) w „X Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego kl.  5-6”; Alan Mizgier z kl. 5a – Laureat (3. miejsce) w „XV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego kl. 5-6”, finalista w kategorii Młodzicy (kl. 3-5 SP) w etapie szkolnym, uczestnik finału Memoriału Matematycznego, Paweł Kiełdanowicz z kl. 5a – finalista w kategorii Młodzicy (kl. 3-5 SP) w etapie szkolnym, uczestnik finału Memoriału Matematycznego; Carmen Szuba z kl. 3b – Laureatka (1. miejsce) w „XXI Powiatowym Konkursie Recytatorskim klas I-III”; Aurelia Łyp z kl. 5a – wyróżnienie „XXV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Pegazik” w kategorii młodszej, Laureatka (2. miejsce) w finale „Międzyszkolnego Konkursu Oratorskiego kl. 4-6”; Oskar Usyk z kl. 4b – Laureata (1. miejsce) w finale „Międzyszkolnego Konkursu Oratorskiego kl. 4-6”; Hanna Pasiak z kl. 4b – 3. miejsce w finale „Międzyszkolnego Konkursu Oratorskiego kl. 4-6”; Julia Lubikowska z kl. 8c – 3. miejsce w finale „Międzyszkolnego Konkursu Oratorskiego kl. 7-8”; Alicja Chawchunowicz (kl. 3a), Maja Sałandyk (kl. 5a), Paweł Kiełdanowicz (kl. 5a) oraz Hanna Kicuła (kl. 8d) – wyróżnienia w „XXXI Kangurku Matematycznym 2022”; Marika Cierlik – Laureatka (2. miejsce w Polsce) w „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka polskiego”; Hubert Grzybowski – Laureat (4. miejsce w Polsce) w„Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka polskiego”,  2. miejsce w „Międzyszkolnym Konkursie Językowym” ; Agata Bielińska -13. miejsce w kraju w „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka polskiego” ; Olivier Skowronek – 1. miejsce w konkursie „Mały Poliglota z języka niemieckiego”, Leon Kieryluk  – Nagroda Specjalna w Powiatowym Projekcie Edukacyjnym „Mały Poliglota w krainie języków”;  Wojciech Rycerz z kl. 4b – 1. miejsce w konkursie plastycznym „Moje miasto Lubań za 20 lat” w kategorii kl. 4-6, 1. miejsce w konkursie plastycznym „Wspólnie możemy wszystko – z Lubaniem w tle kl. 4-8”. ; Paweł Lasko z kl. 3a – 1. miejsce w konkursie plastycznym „Moje miasto Lubań za 20 lat” w kategorii kl. 1-3.Gratulacje należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do osiągnięcia tych sukcesów. Brawo! 

I.S.