Sukcesy w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych Powiatu Lubańskiego.

Dnia 31 maja ,na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu w Leśnej, odbyły się ,,Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Powiatu Lubańskiego  klas VII i VIII”  . Uczestnikami tegorocznych zmagań były następujące drużyny: SP Świeradów, SP Smolnik, SP Pisarzowice, SP Olszyna , SP 3 Lubań i SP 1 Lubań, czyli nasza reprezentacja. Dziewczęta wzięły udział w następujących konkurencjach: bieg na 100 m, 300 m, 600 m, natomiast chłopcy startowali w biegu na 1000 m i 2000 metrów. W konkurencjach technicznych rywalizowano w: skoku w dal, pchnięciu kulą, skoku wzwyż, rzucie oszczepem oraz w sztafecie 4×100 m oraz sztafecie szwedzkiej. Należy zaznaczyć, iż suma wszystkich miejsc naszych zawodników dała nam ostatecznie Mistrzostwo Powiatu w kategorii chłopców i Wicemistrzostwo w kategorii dziewcząt. Gratulujemy sportowcom i opiekunom : p. Mariuszowi Królowi i Piotrowi Barańskiemu.

Wyniki indywidualne dziewcząt:

sztafeta szwedzka – I miejsce: Amelia Wołoszyn, Iga Dragunowicz, Iga Szymańska, Maria Leszczyńska , sztafeta 4 x 100 metrów – II miejsce; Julia Lubikowska, Martyna Strzelecka, Sara Sudejko,

100 metrów – II miejsce Martyna Strzelecka,

skok w dal- II miejsce Sara Sudejko ,

1000 metrów – II miejsce Iga Dragunowicz , 

300 metrów – III miejsce Wiktoria Wójcik ,

600 metrów – III miejsce Amelia Wołoszyn,

pchniecie kulą – III miejsce Iga Szymańska.

Wyniki indywidualne chłopców :

100 metrów- I miejsce Kacper Burdelak, 

skok wzwyż – I miejsce Oskar Michalski , 

300 metrów – II miejsce Kamil Tomkiewicz , 

1000 metrów –II miejsce Łukasz Łuńczuk ,

sztafeta 4 x 100 metrów-II miejsce Kacper Burdelak, Kamil Tomkiewicz, Oskar Brzozowski ,Mateusz Brodziak, sztafeta szwedzka – III miejsce Oskar Michalsi ,Paweł Łuczak , Michal Gzyl ,Michał Burniak.

A.Sz.