Nasze sukcesy w „Trójboju Lekkoatletycznym”.

Dnia 19.05.2022, na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Pisarzowicach, odbył się finał powiatowy w ,,Trójboju Lekkoatletycznym,,  klas trzecich i czwartych. Jak nazwa turnieju wskazuje zawodnicy i zawodniczki startowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych :  bieg na dystansie 60 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W trudnych warunkach pogodowych reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny osiągnęła sukces sportowy wygrywając zawody zarówno w klasach trzecich jak i czwartych, tym samym awansując do finału strefowego .
Klasy III reprezentowali :  Jagoda Kosowska, Aleksandra Rosa, Carmen Szuba, Zofia Gryżuk, Karolina Szatkowska, Julia Mazur, Jeremi Paluch, Jan Jackiewicz, Maksymilian Świderski, Kacper Sazoński, Filip Żółtański.
Klasy IV : Hanna Pasiak, Julia Olszewska, Zuzanna Korniejenko, Magda Szeremeta, Vanessa Żmuda, Oskar Usyk, Krystian Starczewski, Adam Kujawa, Szymon Smajda, Mikołaj Dragunowicz , Gabriel Zoń.
Młodymi zawodnikami opiekowali się p. Marcin Ludward i p. Piotr Barański.

W finale strefy jeleniogórskiej, który po raz pierwszy odbywał się na  boiskach naszej szkoły, wystąpiły najlepsze reprezentacje z regionu  : SP1 i SP3 Lwówek Śląski, SP  Świeradów, SP2 Kamienna Góra, SP2 i SP3 Zgorzelec, SP Nowogrodziec , SP Pisarzowice,  Oxpress Bolesławiec i oczywiście obie reprezentacje naszej szkoły.

Reprezentacja klas trzecich zajęła ostatecznie IV miejsce, zaś reprezentacja klas czwartych VI miejsce.

Wielkie podziękowania należą się  nauczycielom wychowania fizycznego, którzy bardzo sprawnie przeprowadzili zawody i przygotowali młodzież do ich udziału.

A.Sz.